Dawid Bandura, Kinga Bandura, AUTYZM
Styczeń 22 2020 14:00:29
Nawigacja
Artykuły
Linki
Strona Główna
Galeria
Kontakt
Dawid Bandura
Kinga Bandura
Jak poprawnie wypełnić PIT i przekazać 1% z podatku
AUKCJE CHARYTATYWNE ALLEGRO
OLX
ROZKŁAD ZAJEĆ I TERAPI
Aktualności
Nasze osiągnięcia
kontakt24.tvn24.pl
InfoKęty
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 9
Najnowszy Użytkownik: AndrewMip
Witamy
Dawidek i Kinga witają was na stronie poświęconej właśnie ich potrzebom edukacyjnym i rehabilitacyjnym. Dzięki Waszej hojności oraz przekazywaniu 1% z podatku jesteśmy w stanie pokryć większość płatnych zajęć oraz rehabilitacji. W TYM MOMENCIE PIENIĄŻKI ZBIERAMY NA WYJAZD TYPOWO REHABILITACYJNY DO SANATORIUM, KTÓREGO KOSZTY W POŁOWIE MUSIMY POKRYĆ SAMI. Oprócz tego comiesięczne wydatki NA LEKI, LECZENIE I REHABILITACJĘ 
 
AUKCJA CHARYTATYWNA NA RZECZ DAWIDKA I KINGI

10zł - tylko tyle i tak niewiele, ale wiele osób może pomóc!!!

KLIKNIJ TU A PRZENIOSĘ CIĘ DO AUKCJI


Aukcja ma przyznany status charytatywnej przez serwis Allegro, co oznacza, że serwis wspiera zbiórkę pieniążków na leczenie i rehabilitację Dawida i Kingi.


 
 
 

          Dawid i Kinga są rodzeństwem. Dawid jest dotknięty autyzmem, urodził się 8 lutego 2007r. jako zupełnie zdrowe dziecko, jednak z upływającym czasem zamyka się coraz bardziej w swoim świecie, dlatego też zwracamy się do wszystkich ludzi dobrej woli o pomoc w walce z tą chorobą.

       Siostra Dawida - Kinga urodziła się 3 października 2005r., wykryto u niej tzw. wrodzone zwichnięcie stawu biodrowego, jest po dwóch poważnych operacjach tegoż stawu, pierwsza operacja się nie powiodła, a na rezultaty drugiej jeszcze trzeba zaczekać.

       Zarówno Dawid jak i Kinga wymagają intensywnej terapii, Dawid leczenia farmakologicznego, drakońskiej diety bezmlecznej, bezcukrowej i bezglutenowej, a Kinga z kolei wymaga długich godzin rehabilitacji i specjalistycznego sprzętu.

        Niestety kompleksowe leczenie jest bardzo kosztowne i znacznie przekracza możliwości finansowe rodziców (same terapie kosztują ponad 2 tys. zł miesięcznie). W optymistycznym wariancie rehabilitacja będzie trwała parę lat, a może nawet dłużej.

        Wszelkie środki zgromadzone na subkoncie dzieci w Fundacji zostaną przeznaczone na ich leczenie i rehabilitację.

         Dawid i Kinga mają swoje subkonto w Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą" (wpisanej oczywiście na listę organizacji pożytku publicznego). Wszelkie środki zgromadzone na tym koncie zostaną przeznaczone na leczenie i rehabilitację zarówno Dawida jak i Kingi.

Prosimy więc o przekazanie 1% podatku (to nic nie kosztuje!!!) lub bezpośredniej darowizny na leczenie Dawida i Kingi. Link do strony w Fundacji www.dzieciom.pl/9650


 

FUNDACJA DZIECIOM "ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ"

ul. Łomiańska 5

01-685 Warszawa

Nr subkonta do wpłat z wygranej aukcji ALLEGRO:13 1240 1037 1111 0010 1760 2908

 

 

Tytułem przelewu: cele statutowe - 9650

Wówczas możecie być pewni, że pieniążki trafią na subkonto syna!

 


Zapraszamy na stronę poświęconą Dawidkowi i Kindze <www.dawid.npx.pl>

 


Pamiętaj, Pomóc możesz na wiele sposobów:


 •  Możesz zostawić przedmiot do dalszej licytacji!

 • Możesz wysłać do nas przedmioty, które w twoim imieniu zostaną wystawione na aukcji i tu proszę o kontakt ze mną!!!


 • Możesz dokonac bezpośredniej wpłaty na subkonto dzieci w Fundacji: Kod SWIFT (BIC): ALBPPLPW

 • Stare konto aktywne do grudzień 2018r w PLN 15 1060 0076 0000 3310 0018 2615 ---- Nowe konto w PLN ---- 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994 ----
 • W Euro 82 2490 0005 0000 4600 7337 4309 3186
 • W USD 90 2490 0005 0000 4530 9858 4994 2700
Tytułem: Dawid i Kinga Bandura 9650, darowizna na pomoc i ochronę zdrowia.

  Fundacja Dzieciom"Zdążyć z Pomocą"
  ul.Łomiańska 5, 01-685 Warszawa

Do bezpośrednich wpłat z zagranicy Kod SWIFT: PKOPPLPW

Za bezpośrednie wpłaty wszystkim darczyńcom z całego serca bardzo dziękujemy.

 • Możesz przekazać 1% swojego podatku na leczenie Dawida i Kingi!!! 

wpisując: Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

PIT 28 poz. 129

PIT 36 poz. 305

PIT 36L poz. 105

PIT 37 poz. 124

PIT 38 poz. 58

PIT 39 poz.51  


nr KRS fundacji:
0000037904


oraz w rubryce informacje dodatkowe wpisz: Dawid i Kinga, 9650, cel 1% dla poszczególnych formularzy odpowiednio:

PIT 28 poz. 134


PIT 36 poz. 309


PIT 36L poz. 109


PIT 37 poz. 128


PIT 38 poz. 62


PIT 39 poz. 55 
 

Bardzo dziękuję wszystkim ludziom dobrej woli za zainteresowanie tą sprawą, oraz za okazaną dobroć !!!


 
 
I WPIS KINGA i DAWID POSTĘPY REHABILITACYJNE
NOWINKI I POSTĘPY REHABILITACYJNE

X.2005R - Na świat przyszła Kinga Bandura

 

Po 4 wizytach USG oraz codziennym szerokim pieluchowaniu dziecko z optymistycznym podejściem lekarza przestało do niego uczęszczać.

W okresie stawiania pierwszych kroków na schodach córka zaczęła wychodzić po nich jedną nogą, a następnie płakała w nocy.

 

IX.2007R - Diagnoza Wrodzone Zwichnięcie Stawu Biodrowego

 

II.2008R - Córka przeszła pierwszą poważną operację. Podczas operacji przeprowadzono przecięcie kości udowej w dwóch miejscach. W ten sposób wyjęto kawałek kości, który następnie został wszczepiony w miednicę tworząc daszek panewki. Po 3 miesięcznym pobycie w gipsie zaczęła się żmudna rehabilitacja i ponowna nauka chodzenia, korzystania z toalety.

 

II.2009R - Wówczas z nóżki wyjęto blaszkę scalającą kość udową. Po kilku miesiącach okazało się, że przeszczep z nóżki do miednicy się wchłonął i konieczna jest kolejna poważna operacja.

 

V.2010R - Przyniósł nam trzecią operację, w której obniżono miednicę poprzez jej rozłupanie i zdystansowanie 3-ma drutami. Po 2 miesięcznym pobycie w gipsie zdjęto go, wyciągnięto szpilki scalające miednicę, oraz założono gips na kolejne 2 miesiące.

 

IX.2010R - Ciąg rehabilitacji i ćwiczeń takich jak poprzednio tzn.: masaż wirowy, basen, masaż klasyczny, ćwiczenia usprawniające. Przepisano do chodzenia but ortopedyczny z wyrównaniem 1,5cm. To wszystko oczywiście na NFZ, ale że terminy są 2-3 miesięczne na rehabilitację, a za buta nikt nie zwróci - o tym należy w Polsce zapomnieć - nie stać cię to trudno. Tylko i wyłącznie dzięki Waszej pomocy i wsparciu jesteśmy w stanie iść naprzód!

 

VIII.2011R - Piąta operacja polegała na korekcji uda. Stopa po trzeciej operacji uciekała całkowicie na zewnątrz, objawiało się to ciągnięciem nogi za sobą. Używała jej tylko jako podpory, przez co pogłębiał się przerost w kolanie. Po operacji założono gips na 2 miesiące.

 

XI.2011R - Córka wreszcie poszła do przedszkola, niestety musi dzielić jego czas z przeróżnymi zajęciami i wizytami u rehabilitantów.

 

XII.2011R - Rehabilitacja czyni cuda, córka ponownie uśmiecha się, bawi się w końcu jak dziecko. By tak lub lepiej pozostało, musi uczęszczać stale na rehabilitację i zajęcia.

 

 

 

II.2007R - Przedwcześnie, bo w 8 miesiącu ciąży przyszedł na świat Dawid Bandura. Od pierwszych chwil cichy i spokojny.

Po kilku miesiącach aż za spokojny i zbyt leniwy: nie podnosił główki, w późniejszym okresie siedząc nie trzymał równowagi, nie raczkował, od razu zaczął chodzić. Wszystko oczywiście wypracowywane było ćwiczeniami u specjalistów rehabilitantów. Chodząc nie patrzył pod nogi, lecz w dal i przez to dochodziło i dochodzi do nieprzyjemnych potknięć i siniaków.

Gdy miał ok. 2 lata, stwierdzono u syna Autyzm i wówczas świat zatrząsł się nam pod nogami. Najpierw diagnoza psychiatry, że obdarowaliśmy go zbyt małą miłością matczyną. Ten sam lekarz stwierdził, abyśmy do niego nie przychodzili po tym jak powiedzieliśmy, że jeździmy do lekarza Dan. W międzyczasie dowiedzieliśmy się, że syn nie będzie w ogóle nic mówił i że powinniśmy zacząć uczyć go pisma obrazkowego. Brak mowy u syna odebraliśmy z płaczem w oczach i sercu. Tego jako rodzice nie mogliśmy zaakceptować. Po przełknięciu goryczy i zaakceptowaniu nauki na obrazkach pojawiło się na horyzoncie przedszkole.

 

IX.2010R - Syn rozpoczął naukę w przedszkolu, gdzie codziennie przynosimy mu jedzenie bezmleczne, bezglutenowe, bezcukrowe. Dietę tą zasugerował lekarz po przeprowadzeniu wielu badań - stwierdził on grzyba w jelitach syna tzn. candidę. Z powracającą candidą walczymy co jakiś czas. Z wyników wyszło również, że syn nie wydala metali ciężkich z organizmu. Co najważniejsze pani logopeda w przedszkolu wskazała nam furtkę, że syn będzie mówił i aby wyrzucić całkowicie pismo obrazkowe(?) Tak też uczyniliśmy i na dzień dzisiejszy syn jeszcze nie mówi przy nas, w pokoju z logopedami powtarza za to wszystko. W domu mówi podstawy, jak: mama, tata, ja, ti, czyli pić, no i oczywiście Kinga, a na koniach jest wstanie wymówić wio.

 

Dawid jak i Kinga W dalszym ciągu wymagają wzmożonej opieki lekarzy, rehabilitantów, aby im to zapewnić i aby w przyszłości mogli w pełni samodzielnie funkcjonować potrzebują właśnie teraz w tym okresie jak najwięcej pomocy z naszej jak i ze strony osób dobrej woli, którzy wesprą ich dążenie do samodzielności!

12.2011R - Wielu faktów - wyjazdów np. sanatoryjnych i przebiegów zajęć nie byłem w stanie opisać. Od teraz postaram się prowadzić sumiennie i na bieżąco postępy moich dzieci, aby i państwo, którzy nam pomagacie mieli z tego satysfakcję.

03.2012R - Od 13 lutego do 3 marca przebywaliśmy w sanatorium Rusinowice. 


Dodane przez sebek_bs dnia grudzień 31 2011 11:00:00Czytaj więcej ˇ 976 Czytań - Drukuj
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
79135 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | fashionideas.icu